Hakkımızda

Ülkemizin kıymetli hukukçuları, iktisatçıları, işletmecileri, maliyecileri…

Kısacası bir ideal uğruna yıllarını eğitim ve sınav maratonuna adamış değerli Hakim Aday Adayları…

12 yıllık lise eğitimi, 4 yıllık lisans eğitimi ve çoğunuzun yüksek lisans vs. eğitimlerinden sonra sizler için son aşama olan Adli/İdari Yargı Hakimlik Sınavları ile karşı karşıyasınız.

Yıllar yılı almış olduğunuz eğitimlerin ve bilgilerin son tahlilde sağlıklı bir şekilde sınava hazır hale getirilmesi ve eksiklerinizin tamamlanması gerekmektedir.

Hakimlik Akademisi de tam olarak bu noktada devreye girmektedir.

Hakimlik Akademisi, siz değerli Hakim Aday Adaylarına, mülakatlara kalmak için gerekli bilgi ve donanımı yüklemek için programlar oluşturmuştur. Hakimlik Akademisi, girilecek mülakatlar için de ön hazırlıklar yaparak her aşamayı ince eleyip sık dokuyarak sizlerle birlikte hareket etmeyi kurumsal vizyon edinmiştir.

Öncelikle ve samimiyetle önemli bir mevzuyu belirtmekte fayda görüyoruz.

Sizleri dinleyerek, önerilerinizi ve eleştirilerinizi dikkate alarak yola çıkan bir eğitim kurumunun bu vizyon ile oluşturacağı eğitim modelinin bütün aday adayları için çok önemli olacağının, sınava hazırlık sürecinde bir hayli katkı sağlayacağının bilincindeyiz.

Hakimlik Akademisi kurulmadan önce Türkiye genelinde yapmış olduğu anketler ve kamuoyu araştırmalarıyla adayların sınava hazırlık süreçlerinde beklentilerinin ne olduğunu tespit etmiştir. Aynı zamanda Hakimlik sınavlarına hazırlanan adayların başucu kitabı olarak kullandıkları kitapların yazarları olan kıymetli hocalarımızın tecrübelerinden istifade ederek, adayların beklentisi olan eğitim modeli ve programımızı oluşturmuş olduk.

Peki yapılmış olan bu çalışmaların sonunda Hakimlik Akademisi adaylara nasıl bir program sunacak?

Fazla da merakta bırakmadan gelin biraz da bundan bahsedelim

Hakimlik Sınavlarına hazırlanan aday kendisini özel hissetmek ister, bu sebeple Hakimlik Akademisi olarak “Tek İşimiz Hakimlik” sloganı ile yola çıktık. Gerek eğitim modeli ile, gerek eğitmen kadrosuyla tamamıyla sadece öğrencilerimizin hakimlik sınavlarındaki gelişimiyle ilgileniyoruz.

Sınava hazırlanan aday iyi bir hoca kadrosundan eğitim almak ister,  bu sebeple Hakimlik Sınavlarının yapıldığı tarih boyunca gerek çıkarmış oldukları kaynak kitaplar ile gerekse de vermiş oldukları eğitimlerle öğrencilere bir vizyon oluşturan çok kıymetli hocalarımızı, Hakimlik Akademisi  bünyesinde bir araya getirdik. Eğitim kadromuzun tamamı yazar kadrosundan oluşmaktadır. Böylelikle Türkiye’nin en tecrübeli kadrosundan eğitim alma fırsatı sunulmaktadır.

Aday, piyasada birçok kaynak var hangisinden çalışacağım? Sorularından kaynaklı bir kaygı yaşamaktadır. Bu sebeple Hakimlik Akademisi, eğitim verecek hocaların çıkarmış oldukları kaynak kitapları öğrencilerin istifadesine sunmaktadır.

Bu sayede güçlü kaynaklardan oluşan yayın desteği ile bu kaygı da giderilmeye çalışılmaktadır.

Hakim Aday Adaylarına sadece sınava yönelik eğitimleri vermeyi yeterli bulmuyoruz. Bu eğitimleri uygulanması gereken seminer programları ile desteklemek gerektiği hususunun, Hakim olma yolunda önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bu çerçevede Hakimlik Akademisi sınav tarihine kadar 3 kez seminer programı düzenlemektedir.

Bu seminerlerin ilki, bizzat Hakimlik Akademisi Kurucusu Erhan KAYA tarafından verilecek “Kamuda Kariyer Perspektifinde Hakimlik Sınavları”  seminerinde, Kamu ve Hakimlik Sınavları ile ilgili akıllardaki bütün soru işaretleri giderilecektir.

İkinci seminerde ise uzman hocalarımız eşliğinde “Mülakat Teknikleri Eğitimi” verilerek, mülakatlar ile ilgili bütün bilgi ve donanım Akademi öğrencilerine sunulacaktır.

Üçüncü ve son programda ise “Kazanan Mezun Söyleşileri” yapılacaktır. Bu söyleşi ile de Akademi öğrencilerimize kısa bir zaman önce bu süreçten geçmiş eski mezunlarımızın hazırlık süreçlerini ve şu an ki pozisyonlarını anlattırarak ufuk açmak istiyoruz.

Öğrenciler iyi bir sınava hazırlık dönemi geçirdikten sonra sınava kısa bir zaman kala, son defa yapılacak soru çözümlerinin sınavlarda başarılı olmada önemli olduğunu vurguluyorlar. Bu sebeple sınava kısa bir zaman kala “Soru Çözüm Kampı (SÇK)” organize edilerek nokta atışı sorular ile Hakimlik Akademisi öğrencilerinin son kalan eksikleri tamamlanmaktadır.

Son olarak Hakimlik Akademisi geçmiş ve cari dönem öğrencilerinin sınav sonuçlarını, mülakat durumlarını takip edebilmek, onlara bu süreçte destek olabilmek amacıyla “Atama Takip Masası (ATM)” projesini devreye sokarak Hakimlik Akademilerimizin herhangi bir şubesinde herhangi bir dönem bulunmuşsanız, Akademimiz sizi Hakim yapmadan bırakmayacaktır.

Sizler için bu sınavların çok önemli olduğunu biliyoruz…

Psikolojik ve çevresel baskılarla mücadele ettiğinizi biliyoruz…

İdeallerinize ulaşmak için çok çaba sarf ettiğinizi biliyoruz…

Maddi ve manevi bir sorumluluk altında olduğunuzu biliyoruz…

Ülkemizin adalet mekanizmasının en önemli görevini yapabilmek için ne kadar istekli olduğunuzu biliyoruz…

Sınava hazırlık sürecinizde yukarıda ayrıntılı yazmış olduğumuz çerçevede eğitim almak istediğinizi biliyoruz…

HAKİMLİK AKADEMİSİ olarak bizde bu “bildiklerimizi” unutmadan sizlere hak ettiğiniz eğitim programını uygulayarak, sorumluluklarımızı da unutmadan hareket edeceğimize SÖZ VERİYORUZ…

detaylı bilgi için
arayalım

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3.Şahıslar ile paylaşılmaz. Hakimlik Akademisi bu konuda azami önem göstermektedir.

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz:

  Kadıköy Hakimlik Akademisi
  • İstanbul Bilgi Üniversitesi Herti Plaza B blok Güven Sok. No:1/2 Kozyatağı/İstanbul

  • 0216 443 63 63-0553 063 60 63

  Santral İstanbul Hakimlik Akademisi
  • İstanbul Bilgi Üniversitesi Silahtarağa Mah. Kazım Karabekir Cad. No:2/13 Eyüp/İst

  • 02164436363 - 05530636063

  Eskişehir Hakimlik Akademisi
  Konya Hakimlik Akademisi
  Kayseri Hakimlik Akademisi
  Elazığ Hakimlik Akademisi