Hukuk Kulüpleri Bilgi Yarışması

anagorsel

Bu sene ilkini düzenleyeceğimiz hukuk kulüpleri yarışmamıza ön kayıtlar başladı. ⚖
Bu yarışma ile katılımcı öğrencilerin eğlenceli vakit geçirerek, analitik ve hızlı düşünme, ekip çalışması, mantık yürütme, gibi becerilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Ayrıca farklı üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler arasında etkileşim ve paylaşım sağlayarak hukuk sevgisini ve bilgisini arttıracak bir ortam yaratmak hedeflenmektedir.

Önemli Not:Yalnızca Hukuk Kulübü yetkilileri başvurabilir.Katılımcılar hukuk kulüplerinden alınan liste ile belirlenecektir.Katılım sağlamak isteyen öğrencilerin hukuk kulüpleri ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Hukuk Kulüpleri, en fazla 11 katılımcı belirleyebilir.Katılımcı listesi başvurudan sonra alınacaktır.

Başvuru İçin:
ilkuzem.com/yarisma
Kural Kitapçığı İndirmek İçin Tıklayın

ÖDÜLLER

Birinci Olan Kulübe 3.000 TL

İkinci Olan Kulübe 2.000 TL

Üçüncü Olan Kulübe 1.000 TL

1-Takımlar, üniversitelerin lisans veya yüksek lisans seviyesinde öğrenim görüp hukuk kulüplerinde kaydı bulunan en az altı ve en fazla onbir öğrenciden oluşabilir.Herhangi bir mesleğe mensup olan stajyer,uygulamacılar ve akademisyenler yarışmaya dahil olamaz.

2-Yarışma eleme usulüne göre oynanacak ve iki kulübün birbiriyle karşılaşması olacak şekilde kura çekilecektir.Katılım yoğunluğuna göre grup sistemi veya çift elemeli karşılaşmalar şeklinde uygulanabilir.Tüm kulüpler oluşabilecek eleme sistemini kabul etmiş sayılır. 3-Karşılaşma esnasında sorulacak sorulara en hızlı ve doğru cevabı veren kişiler en yüksek puanı alacaktır.Zaman geçtikce puan sayısı azalacak, daha geç cevap veren kişiler ise en hızlı puana nazaran daha düşük bir puan alacaktır.Yanlış cevaba herhangi bir puan verilmeyecektir.Hukuk kulüpleri, puanlama sisteminde oluşabilecek tüm hatalara karşı İlkuzem’in verdiği kararı peşinen kabul eder.İtirazlar yalnız İlkuzem’e yapılacaktır.

4-Tüm hukuk kulüpleri , İlkuzem tarafından kendilerine verilecek olan katılımcı listesini, verilen süre zarfı içinde eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurması beklenir.Katılımcı listesi verildikten sonra her ne sebeple olursa olsun değişiklik yapılamaz. 5-Tüm hukuk kulüpleri, üyelerinden sorumlu olduğunu kabul eder.Oluşabilecek herhangi bir hile,etik olmayan davranış,eş zamanlı giriş,farklı hesap kullanımı,hesap paylaşımı veya oyunun ,kulüplerin,kurumun imajına zarar verecek paylaşımlar yahut üye sayısında oynama,katılımcı değiştirme gibi kural dışı her türlü hareket veya girişim katılımcının ve sorumlusu olduğu hukuk kulübün İlkuzem organizasyonlarında hiçbir yarışmaya katılamayacak şekilde diskalifeye ile sonuçlanır. 6-Katılım sağlayan tüm hukuk kulüpleri ve katılımcıları,İlkuzem’in yarışmalar ile ilgili paylaşılacağı dijital içerikleri ve materyellerin tümüne izin verdiğini kabul eder. (Sonuç,haber,bilgi,içerik veya yarışma videolarının paylaşımı,kulüplerin logo paylaşımı veya isim paylaşımı gibi)

7-Tavsiye edilen internet hızı, Upload hızının en az 1 mb Download hızının en az 3mb olması önerilir.Ayrıca bağlantının stabil olması için ethernet kablosu ile bağlanılması tavsiye edilir.Olası kullanıcı internet kesintilerinde puanlama daha sonra yansıyabilir.Lakin sonuç o an belirleneceğinden sonradan gelen puanlar sıralamaya etki etse dahil kabul edilmeyecektir.